Jeśli macie w domu przynajmniej jednego kota, ten tytuł na pewno zwrócił waszą uwagę. W wychowaniu zwierzęcia, tak samo jak w wychowaniu człowieka mogą pojawić się problemy. Jakie są pierwsze symptomy objawiające się w zachowaniu zwierzaka, których nie powinniśmy bagatelizować? Co zrobić by pomóc zarówno jemu, jak i sobie? Gdzie szukać profesjonalnej porady i fachowej opieki dla kota?
Poprzez swoje zachowanie zwierzęta sygnalizują swoim właścicielom, że nie wszystko jest tak dobrze, jak mogłoby się wydawać.
U kotów najczęściej obserwowane są:
- lęk przed ludźmi,
- strach przed hukiem, czy bodźcami zewnętrznymi (odbiciem w lustrze, śliską podłogą),
- nadpobudliwość,
- agresja w stosunku do obcych ludzi i zwierząt,
- obawa przed samotnością i konsekwencje w zachowaniu kota, gdy zostaje on sam (załatwianie się, wymioty, niszczenie mebli),
- autoagresja,
- dezorientacja,
- zaburzenia snu lub całkowity brak snu,
- intensywne domaganie się uwagi.
Podane tutaj przykłady, to tylko niektóre z niepokojących zachowań, jakimi może objawiać się problem naszego pupila. Zawsze, gdy coś nas niepokoi powinniśmy udać się do specjalisty, który może nam pomóc. Z problemami behawioralnymi najlepiej poradzi sobie specjalista z tego zakresu medycyny. Porady behawioralne dla kotów, są ostatnio coraz bardziej popularne wśród właścicieli, których martwi zachowanie ich ukochanego futrzaka. Regularne konsultacje dla kotów i ich opiekunów, obserwacja zwierzaka, rady, a być może leki są szansą na zdrowe i szczęśliwe życie, dla nas i zwierząt nam towarzyszących.
A wy, jakie problemy macie ze swoim kotem?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz